Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902114043506
Producent: Essensey

Essensey Glukozamina +Chondroityna+ MSM

120kaps.

Essensey Glukozamina + Chondrotinyna + MSM  jest to suplement diety, dostarczający nam wysokiej dawki glukozaminy, chondroityny oraz siarki organicznej w postaci kapsułek wegańskich. Suplement diety polecany osobom pragnącym poprawić funkcjonowanie swego układu ruchu. Charakteryzuje się dobrą przyswajalnością oraz szerokim spektrum pozytywnego wpływu. Pomaga również w poprawie kondycji skóry, włosów i paznokci, co z pewnością docenisz. Polecany jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie, niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Essensey Glukozamina + Chondrotinyna + MSM  korzyści ze stosowania:

  • Kompleksowy suplement diety na stawy
  • wpływa na redukcję dolegliwości bólowych i poranną sztywność stawów
  • wpływa na regenerację ścięgien oraz więzadeł
  • wspomaga  syntezę kolagenu
  • wpływa na obniżenie  stanów zapalnych
  • idealny dla wegetarian ze względu na kapsułkę celulozową
  • dobrze się przyswaja i jest wolny od przypadkowych dodatków.

 

Informacja żywieniowa


na 4 kaps.
Siarczan glukozaminy 2 KCl 1000 mg 
- w tym D-Glukozamina 590 mg 
Siarczan chondroityny 1000 mg 
Metylosulfonylometan 600 mg 

Skład:

31 % siarczan glukozaminy 2 KCl (ze skorupiaków)1, 31 % siarczan chondroityny, 19 % metylosulfonylometan (MSM), otoczka kapsułki [substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza)], substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Produkt może zawierać: mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, ryby, orzeszki ziemne i orzechy.

w zależności od partii produkcyjnej produkt może zawierać siarczan glukozaminy 2KCl pochodzenia roślinnego lub pochodzenia zwierzęcego ze skorupiaków.

Sposób użycia

Przyjmować 2 kapsułki 2 razy dziennie, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej na 30 min. przed posiłkiem.

  • Glukozamina

Glukozamina to substancja wytwarzana z cząsteczek glukozy i glutaminy przy udziale enzymu, syntetazy glukozaminy. Należąca do aminomonosacharydów cząsteczka jest częstym składnikiem tkanek i wydzielin ludzkiego organizmu. Syntetyzowana jest w małych ilościach, a zdolność do jej wytwarzania obniża się z wiekiem. Z uwagi na wysoką zawartość glukozaminy w chrząstce stawowej, wysunięto hipotezę, że jej zażywanie przez pacjentów może przynieść ulgę w dolegliwościach wynikających ze zwyrodnienia stawów. Glukozamina nie występuje w żadnym z podstawowych produktów żywnościowych i nie jest możliwe jej przyjmowanie w spożywanych posiłkach. W celu dostarczenia glukozaminy do organizmu, konieczna jest suplementacja 1.

Literatura:

1. Studzińska-Sroka, E., & Bylka, W. (2011). Glukozamina–pomoc w leczeniu osteoartrozy. Postępy Fitoterapii, 4, 248-253.

Polecamy