Wczytuję dane...

Aminokwasy


Aminokwasy to związki chemiczne, które łączą się ze sobą, tworząc białka budujące ludzkie ciało, są niezbędne do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów wewnątrz organizmu.

Aminokwasy dzielą się na dwie główne kategorie – w zależności od źródła ich dostarczania, są to aminokwasy endogenne lub egzogenne.
Do aminokwasów endogennych należą te, które organizm jest w stanie samodzielnie syntetyzować.
Aminokwasy egzogenne to takie, które muszą zostać dostarczone wraz z pożywieniem, gdyż nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć.
Osoby aktywne fizycznie a szczególnie sportowcy mają zwiększone zapotrzebowanie na te aminokwasy ze względu na ich ogromne znaczenie dla procesów regeneracyjnych mięśni. Odpowiednia podaż aminokwasów egzogennych w tym BCAA nie tylko wspiera rozbudowę masy mięśniowej, ale przede wszystkim umożliwia regenerację mięśni po ciężkim treningu i zapobiega procesom prowadzącym do ich rozpadu a także zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Główną przyczyną niedoborów aminokwasów jest ich niewystarczająca podaż w diecie, stany obniżonej odporności, nadmiernego narażenia na stres, duży wysyłek fizyczny, przyjmowania leków itp. Niedobory aminokwasów można z powodzeniem uzupełnić, podając preparaty je zawierające.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów