-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Olej Lniany 250ml Sosta
Olej lniany Sosta powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno
Olej lniany można dodawać do zimnych sosów, sałatek, surówek, świeżo wyciśniętych soków z owoców lub warzyw, past kanapkowych, zmiksować z jogurtem, kefirem, maślanką lub zwykłą wodą.
Nie wolno go gotować, ani smażyć na nim potraw. Jeśli chcemy olejem lnianym wzbogacić potrawy ciepłe, robimy to po zakończeniu obróbki cieplnej, bezpośrednio przed spożyciem.
Olej lniany korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego i przemianę materii, nawilża i odżywia skórę. Dodatkowo olej lniany wspiera działanie układu nerwowego - pomaga zredukować mrowienie i drętwienie kończyn, wspiera leczenie depresji i innych chorób neurodegeneracyjnych.
-
olej lniany pomaga przywrócić równowagę hormonalną i zmienione proporcje kwasów tłuszczowych w organizmie.
-
zawarte o oleju omega-3 mogą wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamować powstawanie nowej. Wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby.
Olej lniany zawiera przede wszystkim duże ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Kwasy omega 3 i omega 6, w które bogaty jest ten produkt odpowiadają za wiele procesów życiowych. Biorą udział w budowie nowych komórek, są niezbędne w produkcji hormonów, obniżają poziom złego cholesterolu, wpływają pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego i upiększają skórę, włosy oraz paznokcie. Ponadto, zimnotłoczony olej lniany zawiera także inny niezwykle cenny składnik, czyli przeciwutleniającą witaminę E, która chroni organizm przed niszczącym wpływem wolnych rodników. *
źródło: wikipedia*
Właściwości oleju lnianego dla sportowców:
- wpływa na szybszą regenerację tkanki mięśniowej oraz zmniejsza dolegliwości potreningowe,
- wspomaga wzrost mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej
- bierze udział w transporcie tlenu, produkcji hemoglobiny przez co zwiększa wydolność oraz wytrzymałość.
- znacząco skraca czas regeneracji, ponieważ krew jest w stanie przenosić więcej życiodajnego tlenu do komórek mięśniowych oraz umożliwia naszym komórkom łatwiejsze absorbowanie składników pokarmowych tak bardzo potrzebnych do szybkiej regeneracji.
Informacja żywieniowa
Wartość odżywcza w 100g produktu
Wartość energetyczna 3404 kJ/828 kcal
Tłuszcz 92 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 8,9 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g
Ile i jak często pić olej lniany?
Maksymalne dzienne spożycie oleju lnianego można uzależnić od swojej masy ciała, przyjmując jako przelicznik 1 g oleju na 1 kg wagi. Wyliczoną w ten sposób ilość najlepiej rozdzielić odpowiednio do spożywanych w ciągu dnia posiłków.
Kiedy pić olej lniany – rano, czy wieczorem?
Olej lniany poleca się w szczególności jako dodatek do śniadania lub nawet na czczo, gdyż wtedy organizm może w maksymalnym stopniu skupić się na wchłanianiu obecnych w nim składników odżywczych.
Ostrzeżenie
Nie zaleca się stosowania przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników produktu.
Świeże, zimnotłoczone oleje wymagają specjalnego traktowania. Wysyłamy je w bezpiecznych, styropianowych opakowaniach, które zapewniają odpowiednią temperaturę i chronią przed słońcem
Sposób przechowywania: najlepiej przechowywać w lodówce
Producent: SOSTA sp. z o.o., ul. Bończyka 18/2 47-400 Racibórz, biuro@sosta.pl
Kraj pochodzenia: Polska